Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

WordPress Cloudflare SSL Kurulumu ve Ayarları

SSL sertifikasının Wordpress tabanlı sitelere nasıl kurulacağını merak ediyorsanız, konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

0 36

Cloudflare’de hesap oluşturduğunuzu varsayarak, daha sonrasında yapmanız gereken işlemleri adım adım anlatacağız. WordPress Cloudflare SSL kurulumu hakkında takıldığınız veya anlamadığınız bir husus olursa, yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

WordPress Cloudflare SSL Kurulumu

Öncelikle “Crypto” butonuna tıklayın ve açılan sayfada “Origin Certificate” kutucuğunun yanındaki “Create Certificate” linkine basın. “Let Cloudflare Generate a Private Key and a CSR” linkine tıkladıktan sonra, alan adınızı yazın ve NEXT butonuna basarak diğer sayfaya geçiş yapın (Alan adınız otomatik olarak girilmiş olabilir). PEM anahtarı altındaki “Origin Certificate” ve “Private Key” kodlarını kopyalayarak bilgisayarınıza kaydedin ve OK butonuna tıklayın.

Wordpress Cloudflare SSL Kurmak

CPanel Üzerinden SSL Sertifikasını Yüklemek

Cpanel’e giriş yapın ve Security bölümünün altında bulunan “SSL/TLS” linkine tıklayın. Private Key kısmına ilgili kodu yapıştırın ve aynı adımı CRT sertifikası için de yapın. Manage SSL Sites linkine tıkladıktan sonra “Autofill by Domain” butonuna basın. Bu işlemin ardından olası bir hata mesajı alabilirsiniz! Şayet hata alırsanız, Cloudflare tarafından sunulan kodu almak içi buraya tıklayın.

Cpanel SSL Kurulumu

Cloudflare Origin CA kodunu kopyalayıp gerekli yere yapıştırın ve “Install Certificate” butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından yapmanız gereken şey ise, tekrar Cloudflare Crypto paneline girmek ve SSL bölümünden “Full (strict)” seçeneğini aktifleştirmek. Son olarak; wordpress yönetim panelinden Ayarlar > Genel sayfasına giriş yapın ve WordPress adresi ile site adresi protokollerini “https” olarak değiştirerek kaydedin.

Siz de Cloudflare SSL özelliğini ücretsiz olarak kullanabilir ve ziyaretçilerinize İnternet sitenizin güvenilir olduğunu gösterebilirsiniz. SSL kullanan websitelerinin Google gözünde de daha değerli olduğunu belirtelim.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.