Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

SEO Ne Demektir, İyi Bir SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarındaki ana amaç, web sitenizin arama motorlarında daha hızlı index alarak üst sıralara çıkmasını sağlamaktır.

0 3

Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO (Search Engine Optimization), genel itibariyle arama motorlarına karşı yapılan iç ve dış çalışmaların bütünüdür. Peki, SEO neden önemlidir ve İyi bir SEO nasıl yapılır?

SEO’nun Önemi Nedir?

SEO çalışmalarındaki ana amaç, web sitenizin arama motorlarında daha hızlı index alarak, üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. İnternet üzerinden iş yapan web sitelerinin SEO ayarlarını mükemmele yakın yapması gerekir. Çünkü alt sıralarda gözüken ve hit alamayan sitelerin reklam gelirleri düşük olacaktır.

iyi bir seo nasıl yapılır

İnternet üzerinde WEB siteleri için SEO paketleri sunarak hizmet veren oluşumlar bulunmaktadır. Eğer sitenizi yeni kurduysanız ve optimizasyon hakkında fazla bir bilginiz yoksa, bu hizmeti sağlayan kişilerle irtibata geçmeniz gerekir. Uzmanların elinde, web siteniz kısa süre içerisinde yüksek hit (trafik & ziyaretçi) almaya başlayabilir. SEO ne demektir ve önemi nedir gibi soruların cevabını aldık. Şimdi asıl mesele; iyi ve doğru bir SEO çalışmasını nasıl yapabileceğimiz…

İyi Bir SEO Nasıl Yapılır?

Eğer kendiniz bu ayarları yapacaksanız, başlangıç noktanızı özgün paylaşım yapmak olarak belirlemeniz gerekmektedir. Özgün olarak yazılan makalelerin bir de site içindeki seo ayarları bulunur. Bu ayarları yapmanız için, İnternet üzerinde birkaç eklenti mevcuttur. Örnek; WordPress için All in One Seo ve Seo by Yoast eklentileri oldukça kullanışlı ve faydalı yardımcılardır.

Seo için bir diğer kriter de anahtar kelime seçimleridir. İnsanların arama motorlarına yazacakları kelimeleri düşünerek, paylaşımda bulunacağız makalenin konusuna anahtar kelimenizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca Google Web Master programları arasında da anahtar kelime belirleyici bulunmaktadır.

Anahtar kelimenizi belirledikten sonra, makale başlığında anahtar kelimenin görünmesi önemlidir. İlk paragrafta anahtar kelime kullanılmalı, öne çıkarılan görsellerinizde de anahtar kelime belirtilmelidir. Ayrıca makale içindeki kullanım şekli, abartılı sayılarda olmamalıdır Makale içinde H1 ve H2 alt başlıklarının kullanılması ve anahtar kelimenin bu başlıklarda geçmesi de SEO için oldukça faydalıdır.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.