Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

Kot Pantolon Kokusu Nasıl Giderilir, Kot Kokusu Nasıl Geçer?

Kıyafetlerin tamamında, kendilerine has bir koku vardır. Bu koku ya kumaştan ya da kıyafetin kapalı bir depoda bekletilmesinden kaynaklanır.

0 132

Kot pantolon kokusu genellikle rahatsızlık verecek bir koku değildir. Depoda uzun süre bekletilen kotlar ise birkaç kez giyildikten sonra kötü bir koku yayar. Peki, kot pantolon kokusu nasıl giderilir? Aşağıda anlattığımız etkili yöntemler sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz.

Kot Pantolon Kokusu Nasıl Giderilir?

İlk kullanacağımız yöntem; sirkeli su. Sirkenin faydaları saymakla bitmiyor.. Hastalıklardan tutun, temizliğe kadar birçok alanda kullanabiliyorsunuz. Özellikle konu temizlik olunca, sirkeden daha iyi bir sonuç veren ürün bulmanız çoğu zaman mümkün değildir.

Kot Pantolon Kokusu Nasıl Giderilir

Kot Kokusunu Sirkeli Suyla Gidermek

Kokan kot pantolonu bir leğenin içerisine atın ve üzerine 1 litre sirke dökün. Pantolonun hem iç, hem de dış taraflarını elinizle ovun. Ovma işlemi bittikten sonra, farklı bir leğen içerisine tekrar 1 litre sirke dökün ve pantolonu buraya alarak ertesi güne kadar bekletin. Bu işlemin ardından, çamaşır makinesine attığınız pantolonu normal şekilde yıkayın. Kokunun yok olduğunu fark edeceksiniz.

Kot Kokusuna Karşı Yumuşatıcı Kullanmak

Şayet kot pantolonun koktuğunu ve rahatsız edici düzeyde olduğunu düşünüyorsanız, kötü kokuyu giderene kadar giymemelisiniz. Çünkü burnunuza aşina olan kötü koku, etraftaki insanları çok daha fazla rahatsız edecektir. Peki, kot pantolonda koku nasıl gider?

İkinci yöntem; pantolonu yıkarken etkili bir yumuşatıcı kullanmak. Mesela hem yumuşatıcı özelliği olan, hem de mis gibi kokan bir ürün kullanabilirsiniz. Bu hususta, ucuz yumuşatıcı maddelerin faydadan çok zarar verdiğini de belirtelim. Çünkü bu tür ürünlerin kötü kokuyu gidermek gibi bir özelliği yoktur ve aksine daha kötü kokmasına yol açabilir. Uygun bir yumuşatıcı bulduktan sonra kot pantolonunuzu sık sık yıkayın. Birkaç gün içerisinde kokunun yok olduğunu fark edeceksiniz.

Yeni Alınan Kot Pantolon Kokusu Nasıl Geçer?

Yeni almış olduğunuz kot kokuyorsa, düşük derece ile makinede birkaç kez yıkayabilirsiniz. Özellikle pantolonu giydikten sonra hemen yıkamanız gerekir. Bu sayede kötü kokuyu uzaklaştırabilirsiniz. Yıkama yöntemi, yeni aldığınız kot pantolon için geçerlidir. Dolayısıyla eski giysileriniz için yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kot pantolon kokusunu gidermek için kullandığınız farklı yöntemler varsa, yorum bölümümüzden paylaşabilirsiniz.
Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.