Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

Kaşları Kalınlaştırmanın Doğal Yolları, Kaş Gürleştirme Nasıl Yapılır?

Kaşlarınız ince olduğu için kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Tamamen doğal yöntemler kullanarak kaşlarınızı daha gür ve kalın bir hale dönüştürebilirsiniz.

0 33

Kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalı diye düşünüyorsanız, aşağıda paylaştığımız pratik ve etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kaş kalınlaştırmak için birçok ürün satılıyor ve kaliteli bir ürün satın almak istediğinizde 100-150 TL gibi bir para ödemeniz gerekiyor. Ancak bunu evde de yapabilirsiniz, üstelik çok daha az masraf ederek. İşte kaşları kalınlaştırmanın doğal yolları.

Fındık Yağı ile Kaşları Kalınlaştırmak

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmalı

Saç ve kaşlarınızı kızılımsı bir renge dönüştüren fındık kabuklarından haberiniz var mı? Fındığın içi ise kaş gürleştirmek için harika bir kaynaktır. Bir adet fındığı tavanın içine atın ve hafif şekilde kavurun. Daha sonra fındığı ikiye bölün ve kaşlarınıza yağının temas etmesini sağlayın. Yine hafif bir şekilde masaj uygulayın. 2 haftalık bir süre sonunda kaşlarınızın kalınlaştığını fark edeceksiniz.

Evde Yapılan Serumla Kaşları Kalınlaştırmak

Kaşları gürleştirmek için diğer bir yöntem; ev yapımı serum. Bu yöntemi her gece uyumadan evvel ve 15 gün süreyle uygulamanız gerekmektedir.

Serum yapımı için kullanılacak malzemeler; lanoline yağı (1 tatlı kaşığı), badem yağı (1 tatlı kaşığı), vazelin (1 tatlı kaşığı), 3 tane fındık ve 3 tane de ceviz içi. Ceviz ve fındık içlerini rondodan geçirerek diğer malzemelerle beraber ocakta ısıtın. Burada dikkat etmeniz gereken detay, malzemeleri kesinlikle kaynatmamaktır. Yağların erimesini sağladıktan sonra ocaktan alın ve soğuduktan sonra kaşlarınıza masaj yapar gibi uygulayın.

Kaş Gürleştirmenin Doğal Yolları

Hint Yağı ve Çam Balı ile Kaşları Kalınlaştırmak

Hint yağını her duştan sonra, nemli kaşlarınız üzerine (pamukla) sürebilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika bekleyip yüzünüzü durulayabilirsiniz. Hint yağını kirpikleriniz için de kullanabilirsiniz.

Kaş gürleştirmek ya da kalınlaştırmak için kullanabileceğiniz harika ürünlerden biri de çam balı. Çam balı karışımını rimellerinize de uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, karışımı uygulamadan önce 24 saat dinlendirmektir.

Kullanacağınız malzemeler; 1 çay kaşığı çam balı ve aynı miktarda badem yağı, 1 diş sarımsak. Öncelikle sarımsağı güzelce dövün ve üzerine yağları ilave edin. Dinlendirdikten sonra pamuk veya kullanmadığınız bir rimel yardımıyla kaşlarınıza sürün. Günde 2 defa (sabah ve akşam) yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaşları kalınlaştırmanın doğal yolları arasında yağlı nemlendirici kremi saymamak olmaz! Kıl köklerini besleyen bu tür kremler, aynı zamanda kaş oluşumunu da destekler. Uygun miktarda kremi, sabah ve akşam olmak üzere kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.