Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Evde yapacağınız doğal ve basit yöntemlerle, bilhassa bayanların en büyük sıkıntılarından birisi olan siyah noktalardan kurtulmanız mümkün.

0 14

Siyah noktaların oluşma sebebi, genel olarak cilt genetiğiyle ve hormonlardan dolayı yağ bezlerinin cilt gözeneklerini tıkamasıdır. Yağlı besinlerin çok fazla tüketilmesi de siyah noktaların artmasına sebep olur. Bu nedenle istenmeyen aknelerden kurtulmak ve yüzünüzü ön plana çıkarabilmek için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Siyah noktalardan kurtulmak için kozmetik ürünlere de öyle çok para harcamanıza gerek yok! Çünkü kozmetik ürünlerinin hiçbirisi %100 sonuç vermeyecektir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

Doğal maskeler ile kirli gözenekleri temizlemek, siyah noktalardan kurtulmanın en etkili yoludur. Buna karşın siyah noktalar cildin gözeneklerinin tıkanması sonucunda oluştuğu için, doğal maskeleri en azından haftada 2 gün uygulamak gerekir. Peki, nedir bu maskenin sırrı ve nasıl yapılır?

İşin temel sırrı buhar banyosu yapmaktır. Çünkü buhar banyosu yaptığınızda cildiniz yumuşayacak ve gözeneklerin açılması sağlanacaktır. Kafanıza bir havlu kapattıktan sonra 10 veya 15 dakika kadar bekleyin.

Cildiniz yumuşadıktan sonra, yumuşamış ve gözenekleri açılmış siyah noktaların olduğu yerlere iki parmağınızla bastırarak bulundukları yerden çıkmasını sağlayın. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, çok fazla baskı uygulayarak cildinize zarar vermemektir. Ardından yüz için özel olarak üretilmiş olan ham ipekten kese ile yüzünüzü keseleyin.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemi yaptıktan sonra gül suyu ile yüzünüzü ovalayın. Son olarak az yağlı bir nemlendirici ile yüz bakımınızı tamamlayın. Güzellik konusunda önemli olan şey, işin püf noktalarıdır. Buradaki püf noktası ise, buhar için suyu kaynattığınız sırada içerisine papatya eklemek… Bu sayede cildiniz rahatlayacaktır. Eğer papatya yok ise alternatif olarak birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.