Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

En Şık ve Modern Erkek Saç Modelleri

Yazımıza güzel bir uzak doğu söyleyişi olan cümleyle başlayalım “Az, çoktur”. Düşündüğünüz zaman, kısa saç modelleri için söylenmiş bir söz olarak da kabul edebilirsiniz.

0 16

Özellikle son yıllarda kısa saç modelleri sayesinde harika bir görünüme kavuşmak artık çok basit. Peki, baylara göre en şık ve modern erkek saç modelleri nelerdir?

En Şık ve Trend Kısa Saç Modelleri

Geçtiğimiz birkaç sene içinde karşımıza, daha önce ki yıllara benzer fakat bir iki düzenlemeyle daha farklı bir görünüm kazandıran saç modelleri çıktı. Yan ve arka kısımların iyice tıraşlanması ile birlikte, kullanılan şekillendirici ürünlerle üst kısımları düzenleme sonucunda beğenilen modeller elde edilebiliyor. Kısa saçlarla birlikte kullanacağınız gözlük ve küpe gibi aksesuarlar da görünümünüze daha güzel bir hava katacaktır.

Erkek Kısa Saç Modelleri

Yaz İçin Modern Erkek Saç Modelleri

Yaz mevsiminde erkekleri şık gösterecek ve sıcak günlerin yaşattığı buhrandan kurtaracak yaz erkek saç modelleri ile cool bir görünüme kavuşabilirsiniz. Önceki yıllarda kullanılan modellerden esinlenerek yapılan uygulamalar ile özellikle yaz mevsimine damga vurmanız çok kolay. Rahatlık ve daha fresh bir görüntü açısından bu modellerde sakal kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kısa kesilen yan ve arkalarla birlikte yukarı doğru uzanan geçişli kesimler sonraki yıllarda da gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Erkek Yaz Saç Modelleri

En Çok Tercih Edilen Dalgalı Erkek Saç Modelleri

Dalgalı saç modeli yaptırmanın birçok yolu mevcuttur. Karışık ve doğal görünümlü, katmanlı olan modellerden, şekillendirici ürünler kullanarak belli bir şekle sokulan modellere kadar çok farklı dalgalı model kullanmak mümkün. Bu saç modellerini uygulamak için en ideal olan saçlar orta uzunluktaki saçlardır. Kısa saçlardan uzamaya doğru giden saçlara sahip erkekler, daha çok model kullanabileceklerinin farkındalar. Daha uzun saçlar, dalgalı saç yaptıracak baylar için daha gösterişli ve havalı saç anlamına geliyor.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri

Erkek Uzun Saç Modelleri

Saç yapınız nasıl olursa olsun asıl önemli husus, yüze uygun uzun saç modeli bulmaktır. Saçların hacmi tabii ki önemli, fakat işinin uzmanı bir elde işlem görmesi daha önemlidir. Dalgalı saçlara sahipseniz, işiniz daha kolay olacak çünkü hacim konusunda zaten avantajlısınız. Bu durumda yapılması gereken işlem, kırıkları aldırmak ve az da olsa kat verdirmektir. Şayet düz saçlara sahipseniz, uzun olarak kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bu tip saçlarda dikkat etmeniz gereken şey ise, daha az hacimli saçlar olduğundan kesinlikle doğru yerde ve doğru kesimin yapılması gerektiğidir.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Geriye Doğru Yapılan Erkek Saç Modelleri

Daima erkek saç trendin de yerini almış geriye doğru yapılan modern erkek saç modelleri, bunu başaran nadir modellerden birisidir. Hangi mevsimde ya da hangi yerde kullanırsanız kullanın, bu model saçlarla hep cool bir görünüm elde edersiniz. Bir erkeğin imajı ne olursa olsun, geriye doğru yapılan saçlar o imaja uyum gösterir. Bunun yanında, her yaştaki erkekler için de rahatlıkla tercih edilebilir.

Geriye Taranan Erkek Saç Modelleri

Farklı saç ürünleri kullanarak, saçınıza ıslak bir görünüm katıp nostaljik bir havaya kavuşabilirsiniz. Bize göre daha mat gösteren ürünlerin tercih edilmesi, modern bir görünüm için doğru bir tercih olacaktır. Günlük olarak kullanabileceğiniz gibi resmi yerlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geriye doğru yapılan saç stilinin karizmatik, seksi ve güçlü bir erkek imajı yaratması, bu modelin daima popüler olmasını sağlamıştır. Bu saçları ayrıca, diğer saç stilleri ile de kullanabilirsiniz. En çok kombin edilen saç stili ise, undercut olarak bilinen yan ve arka bölgelerin sıfıra yakın şekilde kesildiği saçlardır. Bu saçlara ait resimleri kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.