Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

Bilgisayarda Silinemeyen Dosya “Bu Öğe Bulunamadı” Hatası Çözümü

Bazen bilgisayarınızda bulunan bir dosya veya klasörü silmek istediğinizde "bu öğe bulunamadı, dosya konumunu doğrulayıp yeniden deneyin" hatası alabilirsiniz. Bu hatanın kesin çözümünü yazımızda bulabilirsiniz...

0 48

Bahsettiğimiz hata size mantıksız gelebilir ve böyle düşünmekte haklısınız. “Eğer dosyanın konumunu bulamıyorsan, niçin hala orada duruyorsun” diyebilirsiniz. “Bu öğe bulunamadı. Dosya konumunu doğrulayıp yeniden deneyin” hatası sebebiyle bilgisayarda silinemeyen dosya veya klasörler olabilir.

Konuyla ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan yaptığımız araştırmalar neticesinde birkaç çözüm yolu bulduk. Ancak bunların birçoğu hiçbir işe yaramadı ve silmek istenen dosyaların hala var olduğunu gördük. Son olarak hata sebebini bulduk ve oldukça basit bir yöntemle silinemeyen dosyaları nasıl silebileceğinizi paylaştık.

Bu sorunu çözmek için ihtiyacınız olan tek şey Winrar. Silinmeyen dosya veya klasöre sağ tıklayın ve “Arşive Ekle” seçeneğine basın. Karşınıza gelecek olan ekranın “Arşivleme Seçenekleri” bölümünde yer alan “Arşivledikten sonra dosyaları sil” seçeneğini işaretleyin. Son olarak Tamam butonuna basın ve dosyayı silin. Sıkıştırdığınız .rar uzantılı dosyayı da sildikten sonra geriye hiçbir iz kalmayacaktır.

bilgisayarda silinemeyen dosya hatası

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
  • Harika
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.