Bilgi, Haber ve Sosyal İçerik Portalı

Koç Burcu Bebeğinin Özellikleri ve Hoşlandığı Şeyler

Koç burcu bebekleri sevgi gösterilerine bayılan ve dikkat çekmesini bilen bebeklerdir. Hayal gücü kuvvetli, idealist, otoriter ve serttir.

0 2

Koç burcu bebeği ihmal edildiğini düşünürse, büyük ihtimalle size gözyaşlarıyla karşılık verecek, ancak tekrar ilgi gösterdiğinizde kolayca sakinleşecektir. Koç burcu bebeğinin özellikleri ve koç bebeklerinin hoşlandığı şeyleri bu konumuzda paylaştık…

Koç Burcu Bebeğinin Özellikleri Nelerdir, Nelerden Hoşlanır?

Koç burcu bebeklerinin uslu ve sakin şekilde oturmalarını beklemeyin, çünkü onların bulunduğu yerde hareketlilik eksik olmaz. Bundan dolayı koç burcu bebeklerinin sürekli bir şeylerle uğraşması sağlanmalı ve neşelenmeleri için çaba sarf edilmelidir. Fazlasıyla ilgi isteyen koç burcu bebeğiniz yüzünden kendinize zaman ayırmaya zorlandığınız anlar bile olabilir. Şayet bebeğiniz koç burcuysa, büyüdüğünde seçebileceği meslek grupları arasında şunlar yer alabilir;

 • Profesyonel sporcu
 • Teknisyenlik
 • Askerlik
 • Radyo-Televizyon
 • Araştırma alanları

Gezegeni mars ve elementi ateş olan koç burcu bebeği; enerji dolu, cesaretli ve maceraperesttir. Olumsuz yönleri ise tez canlı, aceleci ve sabırsız olmalarıdır. “Önce ben” cümlesini çok seven koç burcu bebekleri seslerini Koç Burcu Bebeğine Nasıl Davranmalıyızduyurabilmek ve dikkat çekmek için haykıra haykıra bağırırlar.

Kontrolü elinde tutmayı seven, sürekli ilgi bekleyen ve oldukça cesaretli olan koç burcu bebekleri, tüm bunların karşılığını sıcak sevgi gösterileri ile fazlasıyla verir. Bebeğinizi idare ederken güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle sizi zor günlerin beklediğini bilmeniz gerekiyor. İnatçı yapısını küçüklüğünden itibaren göstereceği için, her an bir kaza olabileceği bilinmeli ve buna göre davranılmalıdır.

Koç burcu bebeğiniz okul çağına geldiğinde derslerinden kaçabilir, fakat kendisini verdiği zaman öğrenemeyeceği bir şey yoktur. Bebeğinizin büyük olasılıkla kitaplara meraklı, iyi bir okuyucu olacağını da şimdiden bilin. Hayal gücü kuvvetli olduğu için büyüdüğü zaman batıl inançlara yönelebilir, küçükken de masal kahramanlarına veya perilere inanıp onlarla yaşayabilir. Bu tür durumlarda ona tüm sevginizi ve şefkatinizi vermelisiniz, çünkü koç burcu bebeği ile başa çıkmanın en etkili yolu, ona aşırı ilgi ve sevgi göstermektir.

Koç Burcu Bebeğine Nasıl Davranılmalıdır?

Koç burcu, küçüklükten itibaren disipline en fazla ihtiyaç duyan burçların başında gelir. Hareketli, fakat sabit bir karaktere sahip oldukları için ilk zamanlarda bazı katı kuralları elinize almanız gerekebilir. Her yeri kurcalamaktan hoşlanan ve bu nedenle girip çıkmadık yer bırakmayan koç burcu bebeğine daha dikkatli bakılmalı ve olası kazalar önlenmelidir.

Koç burcu bebeklerinin baş kısmı hassastır. Dolayısıyla bebeğinizde migren, yüksek ateş ve baş ağrısı gibi vakalar görülebilir. Koç burcu bebeği büyüdüğü zaman zeka gücü, cesaret, yaratıcılık, risk ve yenilik isteyen işlere yönelecektir. Başka insanların istekleri doğrultusunda ve emir altında çalışmak, asla ona göre değildir. Disiplinsiz ve dikkatsiz bir yapısı olduğu için, okul döneminde ailesini ve öğretmenlerini fazlasıyla uğraştırabilir. Buna rağmen pratik bir yolu daima bulur ve başarıya kucak açar.

Bu Konuya Emojiyle Tepkini Göster
 • Harika
 • Mutlu
 • Üzgün
 • Kızgın
 • Sıkıcı
 • Korkunç

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Email adresiniz yayınlanmayacak.